ZŠ a MŠ Cítoliby
ZŠ a MŠCítoliby, p.o.

Naše je zapojena do využívání výukových programů portálu PROŠKOLY.CZ

Naše je zapojena do využívání výukových programů  portálu PROŠKOLY.CZ 1

Naše je zapojena do využívání výukových programů portálu PROŠKOLY.CZ
Každý žák Zš a předškoláci Mš /včetně zákonných zástupců/ mají k dispozici přístupové údaje pro domácí využití.

Naše je zapojena do využívání výukových programů  portálu PROŠKOLY.CZ

 

Naše škola zakoupila vlastní licenční oprávnění k zajímavým výukový programům a každý žák Zš a předškoláci Mš /včetně zákonných zástupců/ mají k dispozici přístupové údaje pro domácí využití., kde si mohou procvičovat čtenářskou, matematickou, finanční gramotnost, dopravní výchovu, vypracovávat pracovní listy, kvízy, procvičovat rozumové schopnosti, paměť, zdokonalovat si anglický i německý jazyk, přírodopis, informatiku, orientovat se také v oblasti internetové bezpečnosti.

Náhled na jakou oblast se např. zaměřují pracovní listy či testy je následující:

Rozumové schopnosti

Testy rozumových schopností se skládají ze 6 oblastí, z nichž se každá zaměřuje na jeden typ inteligence. Samostatnou oblast pak tvoří Testy pro nejmenší, které jsou uzpůsobeny žákům v předškolním věku či nejmladším školákům.

Zadání testů je generováno z několika tisíc otázek, díky čemuž je možné testy opakovat bez snížení jejich hodnověrnosti (reliability).

Verbální inteligence

Test prověřuje slovní zásobu a schopnost práce se slovy. Řešitele testu čekají přesmyčky, doplňovačky, hledání stejných a opačných významů a zjišťování logických vazeb mezi pojmy. Pro dobrý výsledek je nutné mít širokou slovní zásobu a základní znalosti českého jazyka.

Logická inteligence

Řešitele tohoto testu čekají úlohy na logické vazby mezi čísly, slovy, symboly a jejich významy. Pro dobrý výsledek jsou nutné i základní znalosti a vědomosti o světě kolem nás.

Numerická inteligence

Řešitele testu čekají jednoduché matematické operace (sčítání, odčítání, dělení, násobení), číselné řady, úlohy na matematické vnímání a na logické vazby mezi čísly. Pro dobrý výsledek je nutné znát základní matematické operace.

Vnímání

Test prověřuje postřeh, plošné a prostorové (3D) vnímání. Řešitele testu čekají vyříznuté části celku, zrcadlově psané texty a skládání geometrických útvarů. Pro dobrý výsledek jsou znalosti nutné jen v malé míře.

Geometrická logika

Test prověřuje základní (vrozenou) logiku. Řešitele testu čekají úlohy na logické vazby mezi geometrickými symboly především v ploše (2D). Pro dobrý výsledek nejsou nutné znalosti. Tento test se nejvíce se blíží vstupnímu testu do Mensy.

Prostorová představivost

Řešitele tohoto testu čekají vyříznuté části celku, zrcadlově psané texty, skládání geometrických útvarů, skládání a otáčení kostek (3D). Pro dobrý výsledek jsou znalosti nutné jen v malé míře.

Testy pro nejmenší

Testy pro nejmenší se skládají ze 3 samostatných částí - základní logika, znalosti a zobecňování. Testy jsou doplněny o zvukový doprovod, nevyžadují tedy dovednost čtení a jsou tak vhodné i pro děti v předškolním či mladším školním věku.

Datum vložení: 25. 10. 2023 9:49
Datum poslední aktualizace: 25. 10. 2023 10:26
Autor: Mgr. Jitka Jiroutková

Kalendář

Po Út St Čt So Ne
27 28 29 30 31 1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30

Aktuální počasí

dnes, pátek 21. 6. 2024
déšť 28 °C 14 °C
sobota 22. 6. slabý déšť 24/16 °C
neděle 23. 6. oblačno 23/15 °C
pondělí 24. 6. oblačno 21/12 °C

Zveme Vás na

naše škola

Foto